Justin Timberlake udzielił wywiadu magazynowi Hollywood Daily People. Wśród pytań pojawiły się pytania o nowy album Madonny: HDP: Współpracowałeś z Timbalandem i Madonną nad jej nowym albumem. W jaką stronę skierowaliście muzykę Madonny i nią samą?
JT: Naszym zadaniem było odświerzenie oraz zrobienie czegoś nowego z jej muzyką. Moim zadaniem było mixowanie i produkcja, a w rzeczywistości eksperyment z rytmem. Jeżeli chcodzi o rytm, to Madonna działa dosyć prostoliniowo. Miałem tylko zmienić co nieco i dodać elementy R&B. Wyzwaniem było dla mnie napisanie utworu, który będzie pasować do Madonny. Uwielbiam jej pierwszy album i chciałem stworzyć nową wersję Holiday. Album jest light'owy w odjechanych rytmach house. Napisałem piosenkę Miles Away i chyba będzie to wielki hit! W wykonaniu Madonny brzmi ona cudownie.
HDP: Więc jest to Madonna w wersji R&B?
JT: Album łączy R&B, pop i dance, jednak nadal jest to Madonna. To zadziwiające, że mimo 49 lat nadal brzi jak osiemnastolatka! Ona robi na mnie niesamowite wrażenie. Ona zawsze była twarda i nigdy się nie poddawała, a jej dwa oststnie albumy są niesamowite! Rrrrrr!
HDP: A więc, jak Madonna zareagowała na twoje pomysły?
JT: Zaproponowałem jej, by odeszła od starych trendów i zrobiła coś nowego. Patrzyliśmy sobie w oczy, a ona odpowiedziała "W końcu nigdy wcześniej nie robiłam czegos takiego." Moja odpowiedź była: "Jasne, więc powinnaś to zrobić!"
HDP: Nauczyliście może Madonnę mixowac piosenki?
JT: (śmiech) Nie, nie. To moje i Timba zadanie!